Ana Sayfa Politika, Yazarlar 9.04.2021 3869 Görüntüleme

MART, NİSAN MECLİS VE SEÇER

Dün 08 Nisan 2021 tarihi önemli bir gündür.
Hatırlayalım iki yıl önce Mart ayında neler yaşanıyordu.
İktidar da ki yönetimin estirdiği olumsuzluklar altında yerel seçimlerin yapılacağı çalışmaların yürütüldüğü o günlerde İktidar her şart altında elinde bulundurduğu imkânlarla mevcut Büyükşehir Belediyeleri tekrar kazanmak için her şeyi yapıyordu. Hatta kaybetmeyi ihtimal dâhilinde bile kabul etmeden, iktidarın gücüyle uygun zeminler hazırlanıyor, yasaları değiştiriyor ve Genel Seçimlerde olanı yerel seçimlerde de yürürlüğe koymanın olasılıkları ve çabaları içindeydi.
Bütün bu belirsizlikler içinde halkın cesaret ve sağduyusu galip geldi.
Mersin ilinde hem iktidarın hem de eski BŞB başkanının sahip olduğu imkânlara ve CHP içinde ki parçalı bulutlu olumsuzluklara rağmen önce aday olan daha sonrada partiler üstü politikayı seçimden önce dilendirip yerel bir farkla başkanlık yapacağını söyleyen Vahap Seçer dikkatimi çekmişti. Yine aynı söyleme benzer ve iktidarda olan AKPARTİ Akdeniz ilçe Belediye başkan adayı Mustafa Muhammet Gültak yerel hizmetlere yerelden idareyi savunan bir dil kullanıyordu. Bu her iki aday bu sağduyulu anlayışla kitleyi kucaklayan ve hizmet odaklı analizleri ile birçok kişinin beklemediği başarıyı yakalayarak seçildiler. Mart ayının sonunda 11 Büyük Şehir el değiştirmiş ve tekrar yönetime gelme arzuları içinde olanları şoke eden sonuçlarla yeni sahiplerini buldu.
Akdeniz Belediyesin de göreve gelen Mustafa Muhammet Gültak AKPARTİ her yerde oy kaybetmesine rağmen muhalefettin en güçlü olduğu yerde seçimi kazanması önemli bir başarıydı.
Diğer taraftan hem partili güçlü rakiplerinden sıyrılarak aday olan, hem de seçime kadar MBŞB başkanı olanın ayrı bir partiyle yolla çıkması (MİLLET İTİFAKININ içinde yer almadan) ve iktidarda ki CUMHUR İTİFAKKI gücü baskısı ve manevralarına rağmen Vahap Seçer başkan seçildi.
Martın sonunda Nisan ayı içinde Seçimde hezimete uğrayan Cumhur İttifakının beklenen havayı yaratarak seçimi kazanma algıları yaratıp daha önce ki seçimlerde yaptığını yapmak istemesi bu sefer tutmadı. Millet İttifakı bütün bölgelerde aynı kararlılık ve cesaretle sandıkları savundu YSK’nın taraflı kararlarını bertaraf etti. Oyların tekrar sayılmasının gözcülüğünü yaptı. İstanbul da ise kazanılan seçimi iptal ettirip ilçe seçimlerini değil sadece BÜYÜKŞEHİR seçimlerini yenilenmesini tam bir yasa tanımazlıktı. Ama bu sefer alınan 800.000 oy farkı onların bu komik ve zavallı hallerini gözler önüne serdi.
Mersinde de Martın sonu bahardı.
Vahap Seçer tartışmasız bir sonuçla 08 NİSAN 2019 yılında mazbatasını aldı.
Şimdi gelelim dünkü MECLİS Oturumuna.
Tesadüfen 08 NİSAN 2021 Yılında toplanan mecliste MBŞB Başkanı Vahap Seçer mazbatayı aldığı bu günde tam iki yılını doldurmuştu.
Bu oturumda da iki yıllık çalışmalarını anlatarak son yılın faaliyet raporunun aklanması sunumunu yapmıştır.
Meclis çalışma Tüzüğüne göre Bir yıllık faaliyet raporu sunumu yapılırken Meclis başkanvekili oturuma başkanlık yapar. Başkan Seçer ‘koltuğu Sayın Mehmet Topkara’ya tekrar almak üzere vereceğim’ esprisi ile meclisin ortak çalışmalarının iki yıllık çetin geçen sürecine espri ile ifadenin beraberliğini anlatan güzel duygular kazandırdı. Hepimiz siyasi rekabete rağmen uzlaşı ile MECLİSİ İDARE EDEN TİTİZLİĞİNİ hatırlayarak ve önemini bilerek tebessüm ettik. Bu durumda Cumhur İttifakının dişli meclis üyesi MEHMET TOPKARA koltuğa oturarak başkanlık etmesi ilginç bir andı görülmeğe değerdi.
*Sonuçta her şeye rağmen MART ayının orantısız yarışından galip çıkan Vahap Seçer 8 NİSAN 2019 da mazbatasını aldı.
*MBŞB İse bütün orantısız imkânsızlıklara rağmen muhalefetin demokratik tercihlerine uyan bir başkanı göreve getirdi.
*Bu başkan dün mazbatayı aldığı günün ikinci yıllında yaptığı faaliyetleri anlatarak MECLİS üyelerinden onay alarak aklandı.
Mart kapıdan baktırdı kazma kürek yaktırdı
Nisan 1 şakası şoke eden bir rüzgâr ile algıları yıktı.
Büyük Şehirlerin çoğunda Demokrasi ve MİLLET İTİFAKINA görev sizin dedi.
Mersin SEÇER diyeli 08 NİSAN 2021 de iki yılını doldurdu.
MECLİS Mersin BŞB Başkanın PANDEMİ ve engellere rağmen yakınmak yok halka hizmete devam faaliyetini yine 08 NİSAN 2021 tarihinde aklayarak onayladı.
Sonuç olarak; önümüzde ki üç yılda ısınma hareketlerini tamamlayan, ‘MİLLET YEREL idareciler BÜYÜKŞEHİR BAŞKANLARI takımının 11 kişilik kadrosunun’ ULUSLARARASI BAŞARILAR için hizmet edeceği MİLİ TAKİM ruhuyla finale ulaşmasıdır.
Hiç şüphesiz bu başarı özlenen halkın demokratik parlamenter sistemi olacaktır.
Ogünlerde hep birlikte ülkemizin aydınlık geleceği adına beraberce ulaşmayı diliyorum.
Kalın Sağlıcakla

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

Başkan Seçer, Adıyaman’da

Başkan Seçer, Adıyaman’da

Hazır Site apk Uzman Tescil