Ana Sayfa Yazarlar 20.04.2021 3581 Görüntüleme

HARACÇI ve Y.E Y.E

HARACÇI ve Y.E Y.E

Neyse ki ‘insanın fikri neyse zikri odur’.

Herkesi kendisi gibi zannediyor.

Bende onun adını soyadı yazmıştım. Gazetesini yazmıştım değerli olmanın yolunu hatırlatmıştım.

Ama o ağır Abı ya. Bıyık altı hırlayarak, hedefini av gibi görerek, aniden saldıran kurtlar vadisi gizemi yaratan edalarda.

Yani bir gazetede yazıyorsun.

Bir köşen var.

Birde kendinden menkul adın soyadın var.

Mesleğinde gazeteci ise herkesin anlayacağını gizem yaratmadan yazar açıklarsın.

Ama gizli kapaklı işlerin peşindeysen, bunu gizemli, birilerine göz kırparak, abanın da altından sopa göstererek birkaç taşla bir hedefe nişan alıyorsan. O zaman gazetecilik dışında başka hedeflerin vardır. Çünkü bu türlerin amacı bir daha kalkmayacak kadar YE’ mek içmek aşkına şantaj yapmaktır. Rant amaçlı hedeflere yoğunlaşma maharetidir.  Şimdi bende artık onun bu amaçlarını bir önce ki yazımda belirtiyim halde ad- soyadı gazete yazmadan kendini kutsal gizemle karavana sıkma tetikçiliğine devam etme alışkanlığına uygun yazayım.

Adından anlaşılacağı Y.E evet ilginçtir YE YE YE ile yıllardır bunu yapan ve saldırgan olan kişi bize de saldırmıştı. Biz dediğim Ben ile Ahmet Özdemir isimli emekçi ve emektar KANAL 33 programcısı idi.

Bizde ‘puslu havada, bulanık suda’ avlanan saklandığı yerden tetikçilik yaparak beslenen bu zavallıların döneminin kapandığını gözler önüne seren bir yazı yazdık.

Sanat, tiyatro ve işimle ilgili düşüncülerin için Y.E çok teşekkür ederim.

Demek ki doğru yerdeyim.

Maazallah birde övmüş olsaydın ne yapardım.

Kendini çok kıymetli zanneden bu kasıntı yıllar önce Soner Aydın isimli bir kardeşimizi HABERCİ Gazetesinde ziyaret ettim.  O esnada ‘çay ikram etmenin bile karşılığı yoksa ikramı da olmaz’ anlayışı sergileyen garip bir kişi ile tanıştım. Bu dağları ben diğer dağları Y. E yarattı diyen biriydi. Kanımda hiç ısınmadı. Yıllar sonra o da beni unutmamış ama isimim yerine ‘ŞAŞKIN’ olarak bahsetme acizliğini göstermiş.  HABERCİ gazetesine Soner Aydın isimli bir kardeşimle görüşüp ziyaret etmek için randevu aldım. Ancak bütün işletmenin kontrolü ve yönetimini kendine benzetmeye çalışan Y.E randevu aldığım kişiyi beklerken tanıdığım ve Soner Aydın gelinceye kadar muhaberat sorularına muhatap olup hiç unutmayacağım kişiydi Y.E.

Soner Aydın onun Sorumlu Müdür olduğunu söyledi.

Bütün hikâye budur.

Soner Aydın’ı İMECE GAZETESİ Sorumlusu iken tanımıştım.

HABERCİ Gazetesine geçmişti.

Daha sonrada Soner Aydın da ayrıldı.

Bende başka günlük gazetede zevkle yazı yazmaya başladım.

Bu yazı ile hezeyana uğramış ve dengesini kaybetmiştir.

Yazımın mürekkebi hala kurumadı. Yazımda en ufak bir küfür yâda hakaret var mı okuyan bilir. Ancak kendi gazetesini ve bağlı olduğu medya TV kanalını takip eden anlayacaktır. İCRAATIN İÇİNDEN isimli yazı ile hedef aldığı bizlerin neyle suçlandığı ve nasıl bir kişilikle aşağılandığını görebilir. Bu aşağılanmaya pabuç bırakmayacak bir geçmişimiz ve emellerine alet olmayacak bir şahsiyetimiz var. Senin MBŞB ile olan hesabın bizi ilgilendirmez. HABERCİ adı altında gazeteni HARACÇI, Ad Soyadınla kişiliğin yerine işkembene uyumlu Y.E meyi koymuşsun.  Yazar yerine AZAR, muhabir yerine MUHABERAT tavrınla senden beklentileri olanlara görevinde kolaylıklar diliyorum. Ama MBŞB gibi PANDEMİ koşularında hizmet vermeyi düşünen bir kurumu açık hedef seçerek ve de saklandığın yerden karavana atarak izlediğin yol yanlıştır.

Şimdi gelelim saadete bütün bunların sonucunda herkese saldıran tavrın:

*Daha önceki şantajların gibi tutmadığı içindir.

*Herkesi kendin gibi zan etiğin içindir.

*Senin ‘ düşüncede irtifa, işkembede YÜKSEL’me içinde olmandandır.

‘Y.E babam Y.E’  obez halinle koltuğundan sakın kalkma, sokağa çıkma, halkın arasında gezme, meslektaşlarına karışma, kalktığın zamanda neyin üzerinde oturduğunu herkes görecektir.

MGC Çalışmalarında da amorf ve gri tavrını sergilemiştin.

Y.E,  iç, saldır, sindirme, tetikçilik, kıskançlık, şantajcılık HARACÇI isteklerin İsminle Müsemma Y.E olan kişiliğinle KASINTI olarak saldırdığın ve hedef seçtiklerin için sonuç ve değerlendirmesini değerli okuyucularıma havale ediyorum.

Bundan sonra sen tetikçilerin bulunduğu çöplükte yerini alacaksın.

Bu gün haksız kazanç, iftara ve şantajla ‘HABER’ yapma Y.E me dönemin olabilir.

Ama her şeyin bir sonu olduğunu sakın unutma.

Halk bu zor zamanında kimin yanında yer aldığını kimin ise Y.E’ me derdinde olduğunu bilecek kadar akılıdır.

Kalın Sağlıcakla.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster