Ana Sayfa Politika, Yazarlar 19.02.2021 417 Görüntüleme

Cumhurbaşkanımıza İftira

Davultepe’de  yapılmak istenen 360 dönüm meyve veren zeytin ve narenciye ağaçları alev aldı, siyasilerin ve bürokrasilerin eli yandı, tüm vücutları yanmadan bu ateşten kaçmaları elzem hale geldi.

Bir teşkilatta yaşlı kurtlar, kendi koltuğunun sallandığını görünce ya arkadan gelen varisine ufak ufak çelme takar, önünü kesmeye çalışır veya varisi kötü bir durumla karşılaşınca, sadece seyretmekle yetinerek sonucu bekler. Zaten sonucu bellidir. Kendisinin istediği olmuştur.

Ateş düştüğü yakar, ağlarsa anan ağlar gerisi yalan ağlar. Bu atasözlerimizi yaşlı kurtlar, hem tarihten hem de hayatlarındaki tecrübelerinden biliyorlardır.

Hani demiştim ya, bu tarım arazisi çok güzelliklere gebe diye. Evet çok güzel şeyler olacak. Hep beraber göreceğiz.

Şimdi suçlu aranıyor, birileri kendisini kurtarmaya çalışıyor, birileri sitem ediyor, hani beraber Mersin’in geleceği için bu kararı almıştınız! Doğruysa neden kararınızda sabit değilsiniz. Israr edin, en doğrusunu yaptık deyin. Yoooo öyle değil çünkü. Hata hatadır. Bedelini ödeyeceksiniz.

CHP Mezitli ilçe Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, sanki günah keçisi benmişim gibi üzerime geliyorlar, diyerek yiğitçe bir tavır sergilemişti.  Mezitli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkan Yardımcılığından istifa etmişti. Taktire şayan bir durum olsa gerek ki, Büyükşehir şubat ayı meclisi 2. Oturumunda Tuncer için geleceği parlak bir siyasetçi dediler, hem de cumhur ittifakı meclis üyelerinden.

Nedense, Erhan Contar için bir tek övücü kelime bile söylenmedi, arkadaşları tarafından. Halbu ki, O da aynı gün istifa etmişti.

Önemli bir nedenden dolayı ilk oturuma gelemeyen, ve bugün 2. oturuma gelen Cumhur İttifakı’nın ağır ağbilerinden, Mezitli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkan yardımcısı AK Parti Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Erhan Contar, işlerin kötüye gittiğini tahmin ederek, kendisine çelme takmak isteyenlerin varlığını yüreğinde hissetmiş olmali ki, Mezitli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkan yardımcılığından istifa ettiğini açıklamıştı.

Contar, meclis konuşmasında, bu karar Cumhurbaşkanlığımızdan onaylıdır diyerek topu Cumhurbaşkanımıza attı. Yani alınan bu kötü kararın arkasında Cumhurbaşkanımızın olduğunu söyledi.  Büyük bir itham.  Cumhurbaşkanımızın ‘’ben yalnızım’’ dediği şey bu olsa gerek.

Ey Mersin İl başkanı Avukat Cesim Ercik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın Mersin Temsilcisi.

Başkanımız, Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’a atılan bu iftira karşısında sessiz kalmaya devam mı?  Sahi siz hangi işlerle uğraşıyorsunuz bu arada! Meşgul olduğunuza göre.

Konuşma esnasında, Contar, herkes eteğindekini dökmelidir dedi.  Duydunuz değil mi?  Demek ki, daha neler var neler!  Bir açıklansa.  Derler ya yerin kulağı olsa da konuşsa. Aynen öyle, O kulislerin kulağı olsa da konuşsa.

Demek ki, o kadar çok konuşulacak konu, açıklanacak durum var ki, Contar, herkes eteğindekini dökmeli diyor.  Evet suskunları oynayanları konuşturamazsanız emin olun şimdilik yanan elinizin yanında tüm bedeniniz de yanar.  Bence ne kadar az zararla kurtulursanız o kadar karlısınız.  Ne demiştim; Atalarımız, ateş düştüğü yeri yakar demişlerdi.

Contar, ‘’herkes eteğindekini dökmeli’’ derken aslında dost bildiği beraber hareket ettiği ortaklarına meydan okuyor. Konuşun diyor. Beni neden yalnız bıraktınız diyor!

Helal size Contar, yiğitmişsin. Cumhur İttifakı’nın ağır abisi olduğunuzu bir kere daha kanıtladınız.

Açıklayın Contar, açıklamazsanız emin olun, sadece sizin ananız ağlar gerisi yalan.

Demiştim ya, ateş düştüğü yeri yakar. Sizin şimdilik elinizi yaktılar. Bedeninizi yakmalarına izin vermeyin.

Bu karar, nasıl ve kimlerle, kimlerin aracılığıyla, Cumhurbaşkanlığına alelacele  yanlış bilgilerle imzalatıldı?   Anlatmalısınız Sayın Contar.

Anlatın ki, bu millet sizi bir yiğit olarak görmeye devam etsin. Haydi yiğit adam!

Mezitli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı ve MHP Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Bünyamin Önel meclis konuşmasında dert yandı. Yalnızlığa itildiğini ve yalnız bırakıldığını itiraf etti.  Bu kararı hep beraber aldıklarını, Onun için Tuncer ve Contar’ı da yönetime aldıklarını ifade etti. Bağıra bağıra, Tuncer ve Contar’ın istifa ederek, kendisinin günah keçisi seçildiğini açıkladı aslında. Sitemi en çok bu yardımcılarınaydı.  Evet yalnız kalmıştıı, beraber çıktıkları bu yolda.

Dedim ya, ateş düştüğü yeri yakar.

Buna rağmen, Önel, Oraların tarım arazisi olmadığını, 2 milyon insanın oy verdiğini, onun için aldıkları kararın arkasında halkın durması gerektiğini ifade etti. Vay be! Halk size tarım arazisini kesin diye mi oy verdi?  Tabi oralar tarım arazisi değilmiş.

Önel, biz sanayi bulacak başka yer bulamadık onun için orayı seçtik dedi. Bak, bak, bak sen! Halka sordunuz mu? İnanın ki sorsaydınız size yer gösterirlerdi.

Önel, Oranın tamamı imarlı diyor, 500 esnafın eski yerinden taşınması lazımdı diyor, kalfa ve usta yetiştirmemiz lazım diyor.

Eski Davultepe Belediye Başkanı Ahmet Erşahin, Önel’in Cumhurbaşkanın kararını dinlemiyorlar” diyerek demagoji yaptığını söyledi.

Önel’de aynı Contar’ın dediği gibi, Cumhurbaşkanımızın arkasına sığınarak, halkı suçlayıcı bir tarzla konuşuyor.  Bu millet uyandı, uyandı sayın Önel.

Gerçekten bu kararın Cumhurbaşkanı kararı olduğunu söylüyorsunuz ya!

Bu itham ağır bir itham. Altından kalkamayacaksınız.

Ortağınız, Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Mersin temsilcisi Avukat Nesim Ercik’e güvenerek mi söylüyorsunuz?

Aynı şey.  Herkes, Cumhurbaşkanımızın kararı olduğunu söyleyerek kendisine destek sağlamaya çalışıyor. Günah keçisi olarak Cumhurbaşkanımızı ilan etmeye çalışıyorlar. Ha ha ha.  Ne güzel dünya.  Hem söyleyin, hem çalın, hemde oynayın.

Bu da doğru mu! Mersin Ak Parti İl Başkanı Avukat Cesim Ercik.

Cumhurbaşkanımızın sizden önce bu arazi ile ilgili böyle bir kararı mı var dı? Doğrulayabilir misin? Yoksa Mersin’de bir kooperatif başkanı, ve 2 yardımcısı sizden habersiz mücbir sebeb diye alelacele Cumhurbaşkanımıza gidip bu kararı mı aldırdılar?  Ha! Ha! Ha!

Önel, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın konuşması gerektiğini ifade etti. Demek ki, dediğim gibi konuşulacak çok şey var.

Evet halkın önünde konuşan en az zararla bu işten kurtulur, konuşmayan değil eli, bedeniyle birlikte yanıp, siyaset sahnesinden silinecek.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, konuşacak bir durum yok, ben kararı meclis kararı ile aldım. Meclis kararına uyarım dedi. Bundan sonra da meclis kararına uyacağını ifade etti.

Böylece, ilk sorumlu Belediye Başkanı olarak, kendisini hiçbir şekilde sorumlu tutmadı. İstifa eden, Ahmet Serkan Tuncer, Erhan Contar ve Bünyamin Önel’i yalnız bıraktı. Ne haliniz varsa görün, benden uzak olun da, dercesine.

Başkan Tarhan! İşin arka planını açıklamadan kurtulamazsınız. Sorumlu belediye olarak, öncülük ettiniz.  İşin hamur kısmını siz hazırladınız. Kooperatifin 2 başkan yardımcısı istifa etti. Bunlar gereksiz yere mi istifa etti? İş olsun diye mi istifa etti?

Başkan Tarhan, Susma sustukça sıra size gelecek.

Avukat, Kübra Erşahin, ‘’göz boyamak, şirin görünmek için bu bölgeye meslek lisesi, cami, banka, otel yapacaklarını söylüyorlar” dedi. Bölgede 3 camii, 1 imam hatip, 4 meslek lisesi olduğunu söyledi.

Erşahin, Aciliyeti gerektiren kamulaştırma kanunu 27/2. –maddesi gereğince, Cumhurbaşkanımıza imzalattırmışlar, hani sebepler diyor.

Erşahin, ÇED raporu alınmadan, Mersin İl Tarım Müdürlüğü toprak koruma kurulu bu arazi hakkında ‘tarıma elverişsiz kıraç arazidir’ şeklinde rapor düzenlemiştir diyor.

Ayrıca, Erşahin, kamulaştırma yapma yetkisi büyükşehir belediyesine verilmiş iken neden Mezitli Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifinin Başkanı özne olarak her yerde karşımıza çıkmaktadır. Mezitli Küçük Sanayi Sitesinin yönetimi, kendi arasında aldığı kararları siyasi gücünü ve nüfuzunu kullanarak Mersin’de yerel yöneticilere uygulatmaktadırlar” dedi.

Eyvah! Yandınız Başkan Tarhan!

Yandınız! İl tarım müdürü!

Yandınız! ………

Tarım arazisi Mersin ve Mersinlilere iyi gelecek.  Her şey değişecek, suçlular cezasını çekecek, yeni siyasetçiler sahne alacak. Genç, dinamik, aktif, heyecanlı gençler gelecek benden demesi.

Sür eşeğini Niğde’ye geçti Bor’un pazarı. Yaşasın Mersin, müjdeler olsun.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster