Ana Sayfa Politika, Yazarlar 31.01.2021 3948 Görüntüleme

CEMİYET SÖYLEYİŞİLERİ: BEDRETTİN GÜNDEŞ

Mersin Gazeteciler Cemiyeti ( MGC ) yeni yılda üye ve misafirlerine hizmet veren bir BASINEVİ ne kavuştu.

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ nedeniyle MEZİTLİ BELEDİYESİ Tarafından Başkan Sayın, Neşet Tarhan Tarafından sözü verildiği tarihte açılarak gazetecilerin hizmetine sunuldu. İnanın meslektaşlarımız adına çok önemli bir hizmet yeri olarak kullanılacaktır. Bu sebepten dolayı başta Neşet Tarhan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Bu güzel BASINEVİ başata medya mensupları olmak üzere tüm halkımıza hizmet vermek üzere Mersin’in en güzel ilçelerinden biri olan MEZİTLİ’nin merkezi ve çok güzel bir köşesinde bizi bekliyor.

Göreve geldiği andan beri guruplar üstü bir yol izleyerek ve hiçbir kalıpçılığa düşmeden geniş alandan bakarak hizmet yürüten MGC Başkanı Sayın R. Kaya Tepe ve arkadaşlarının izlediği yol gerçekten beklenen hizmetlerin gerçekleşmesi ve devam etmesini sağlayacağına dair bir kanı taşıyorum. Polemiklere girmeden eskiden beri çözülemeyen, yer, tüzük, hizmet ile mesleki, özlük haklarından ekonomik ve basın kartlarına cemiyet gazetesinden sosyal yaşama katkı sağlayacak gelişmelere el atmaya başladılar. Kendi yönetimlerindeki zamanı iyi kullanarak gelecek yönetici ve üyelere söz verdikleri sorunları çözmeye çalışarak bayrağı devretmeyi düşünüyorlar. Keşke bütün seçilenler aynı amaç mesai içinde olsalar.

Yeni şirin BASINEVİ’ inde MGC Yönetim Kurulu bir karar alarak CEMİYET SOHBETLERİNİ başlattı. Son yönetimde görev alanların BASINEVİ’nin açılışı şerefine ve tanıtımına katkı sağlaması göz önünde bulundurularak ilimizin ve ülkemizin tanıdığı fikir ve tecrübesiyle katkı sağlayacak simaları davet etmek ve kamuoyu ile buluşturmak etkinliği başlatıldı. Bu etkinliğe isteyenler BASINEVİNDE bizzat katılıyorlar. PANDEMİ ya da diğer sebeplerden dolayı katılamayanlar ise ilimizin üç güzide TV kanalı olan KANAL 33,İÇEL TV ile SUN RTV den izleyerek etkinlikten katkı sağlayacaklar ve ilerdeki etkinliklere tecrübe sağlayan gelişmelere öncülük yapacaklardır. Bu bilgileri verdikten sonra da benimde yer aldığım bu etkinlikte 20 ACAK 2021 tarihli CEMİYET SÖYLEYİŞLERİ programında konuğum çok değerli herkesin tanıdığı benimde arkadaşlığından onur duyduğum BEDRETTİN GÜNDEŞ’ ti.

Bedrettin Gündeş neredeyse şu ana kadar ki hayatını, şehircilik, yerel idarecilik ve sosyal hizmetler üzerinde ki çalışmalara adayan bir halk adamı. Basın ile iç içe olan yazmayı ve fikirlerini kamuoyu ile paylaşan bütün zamanını da toplumsal gelişmeye kafa yorarak geçiren biri olarak tanıyorum.

Benim de davetimi kırmayarak MEZİTLİ BASIN EVİ Tesislerinde çok güzel bir havada oldukça zengin çiçek ve bitkilerin yer aldığı bir kır bahçesinde yaptığımız söyleyişi ele aldığımız konuların da zenginliğine ve bu konuların getireceği katkıya adeta ruh kattı, vesile oldu.

Sayın Gündeşin söylediği:

‘Bu basın evi ve bundan sonraki kazanımlar gazetecilerin bir araya gelmesi ve tek yumruk olarak yaratıkları dayanışmanın eseridir.’

’Ülkemizde umutların bitiği yerden yepyeni güçler oluşuyor ve bu güçler yeniden umut aşılıyorsa bu dürüst medya mensuplarının olması ve halka iletmesinin sonuçlarıdır.’

‘Bütün baskı ve imkânsızlıklara rağmen kalemini satmadan kamu hizmeti veren gazetecilerin varlığı bizimde hizmetlerimizin anlaşılması ve halkın sahiplenerek moral Man ayağa kalkmasının teminatıdır’

‘Biz kamu hizmeti veren seçilmişlerin medya temsilcileriyiz. Siz ise seçmenlerin öğrenme hakkı olan bilgileri kaynağından alan ve yine kaynağına ulaştıran kamu hizmeti verenlersiniz. Hem de bütün riskleri göze alarak yapıyorsunuz. Bu yönüyle kamu hizmetinde ortak ama neticede bizi de denetleyen ve bilgilendirensiniz’

‘Bizde bunu yaparken Başkanımız Vahap Seçer bizden bir tek bir şey istedi ‘adil olun, doğru bilgi ve haber veren herkesin görevini yapmasının önünü açın. Bu konuda canımızı acıtanlar olsa bile adaletten ayrılmayın ve eleştirilerin önünü açarak kendimizi düzeltme uyarılarından yararlanın, ama tehdit şantaj ve yalan haberlere dayalı her türlü baskı ve tezvirata karşı korkusuzca direnin’ diyerek sorumluluk veriyor ve arkamızda duruyor. Bizde bunu yerine getiriyoruz. Sizin çalışmalarınıza canı gönülden destek vererek halkımıza bulunduğumuz farklı yerlerden BİRLİKTE hizmet vermeye devam edeceğiz’

Diyerek dile getirdiği birkaç anekdotu sadece. Programa katılımından verdiği bilgilerden ve basına olan ilgisinden dolayı Bedrettin Gündeşe çok şahsım ve MGC adına çok teşekkür ederim.   Söyleyişimizi merak edenler yukarıda bahsettiğim kanalardan tamamını izleyebilirler.

Çok yararlı olacak olan bu sohbet programları için MGC Yönetimine ve tüm üyelerine teşekkür ediyor ilerde ki daha güzel başarılarda beraber olmayı diliyorum.

Kalın Sağlıcakla.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site apk Uzman Tescil