Ana Sayfa Politika, Yazarlar 10.02.2021 1922 Görüntüleme

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ: SEVGİ KAVŞAĞI

Bu kadar dar ve sığ düşünen meclis üyesi varken, Mersin gibi zor bir kenti yönetmek, gerçekten çok zor!

Yanar döner başkanlar, iki yüzlü temsilciler, kaçamaklar, korkaklar, vesayetçiler, suya sabuna dokunmayanlar! Vs.

Ne ararsan var. Böyle bir Meclisi idare etmek gerçekten çok zor.

Allah Vahap Seçer’e güç ve kuvvet versin…

Başkan Vahap Seçer’ in deneyimi, açık sözlülüğü, cesareti, dürüstlüğü ve ticaretten gelen mali disiplini bir araya gelince; bu yukarıda saydığımız “kişilik bozukluklarını” telafi edebiliyor.

Yoksa, “Kocamaz gibi har vurup harman savuran” bir başkan olsaydı Mersin yanmıştı.

Narenciye bahçelerine göz dikenler, önce çevre ve şehircilik bakanlığını ayarlıyorlar. Sonra Tarım bakanlığının toprak kurulunu, sonra İl valiliğinde toplantıda konuyu görüşüyorlar. Cumhurbaşkanlığına acil kamulaştırma kararı aldırıyorlar, sonra Mezitli Belediyesinden rahatlıkla onaylıyorlar ve en sonunda her şey ayarlandıktan ve tamamlandıktan sonra, meclis çoğunluğunu elinde bulunduran “Cumhur ittifakı” marifetiyle önce komisyondan, sonra da Büyükşehir meclisinden oy birliğiyle geçiriyorlar.

Tabi ortalık karışınca; önce Neşet Tarhan çark etmeye çalışıyor, kendini sağa sola atıyor. Haberim yok diyecek kadar kendini “Fransız” göstermeye gayret ediyor. Geçen yıl meclis konuşmasında Mezitli’ye ticari hareketliliği getirmek için projeyi destekleyen ve kulis yapan, bu konuda Ankara’nın yollarını aşındıran Tarhan, tepkiler üzerine “huydan mıdır nedir” bilmiyoruz ama, hemen yön değiştirmeye çalışıyor.

İnsan biraz net olur. “Evet ben istedim, Mezitli için bunu yaptım, MHP ve AK Partililerle birlikte uğraştım, ben bu kadar tepki toplayacağını kestiremedim Olay meğer yanlışmış, hep beraber bu yoldan geri dönelim” diyerek puan toplayacağı yerde, “kem küm” etti. Net olamayınca da İsmail Küçükkaya’nın diline düşmekten kendini kurtaramadı.

Hele MHP ve AK Partili il yöneticilerini ve meclis üyelerini anlamak mümkün değil. Bunlar da bir muamma. Kimin hangi kulvarda oynadığı da belli değil. MHP-CHP-AK Partili meclis üyeleri hem Mezitli hem de Büyükşehir meclisinde ortak oluyorlar. Bu da ilginç bir tesadüf!

Devreye yine deneyimli bir siyasetçi olarak Başkan seçer giriyor. Seçer konu hakkındaki konuşmasında, “Yani burada herkes bu işe ‘evet’ dedi. Şimdi kaçmayacağız, konuşacağız. Yanlış yapılmışsa yanlışta ısrar edemeyiz. Ve vatandaşlarımıza da buradan duyuralım. Biz bunu tekrar bir gözden geçireceğiz. Belki farklı tekliflerle geleceğiz. Belki onlarla oturup konuşacağız. Bir süre sonra bu konuyu bir çözüme kavuşturacağız” deyince, herkes rahat bir nefes aldı.

Başkanın bu tavrı, MHP ve AK Partili meclis grup sözcüleri tarafından da desteklenince, iş başa döndü. Artık bundan sonra herkes olayın takipçisi olmalı ve en doğru karar alınmalıdır.

Bu arada, Başkan konuştukça rahat nefes alan Davultepe’li çiftçiler, olayın gerçek yönünü de görmüş oldular.

İşin tuhaf tarafı, 2017 yılında başlayan bu serüven, bu noktaya gelene kadar kimseden ses çıkmamış.

Ayrıca meclis oturumunda Başkan Seçer, 87 günde rekor sayılabilecek kısa bir sürede Forum tarafındaki katlı kavşak tamamlanınca bir isim vermek istemiş. Bu yılın “SEVGİ VE İYİLEŞME” yılı olması ve karamsarlığın hâkim olduğu bu günlerde, SEVGİ kavramının içini doldurmak üzere, tamamlanan bu köprüye “SEVGİ” adının verilmesini istemiş.

Sevgi’nin derinliğini ve değerini anlamakta zorlanan “Cumhur İttifakı” üyeleri hayır demişler!

Başkan Seçer bu “Sevgisizliğe” tepki göstererek, “Bütün sorunların çözüm ilacının sevgi olduğunu düşünerek bu ismi bu katlı kavşağa vermek istedik. Gerçekten bugün Meclisim adına utanç duydum, bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Sevgi gibi değerli bir kavramı meclisin huzuruna getirdim ve bunu reddettiniz. Size teşekkür edemiyorum ama Mersin halkının da takdirine sunuyorum. Bu tarihe geçsin” diyerek tarihe önemli bir not düşüyor. Sevgi kavramından kaçan bir anlayış!

Ne beklenebilir ki…

Ancak akşam saatlerinde sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlarda, katlı kavşağın adı hep “SEVGİ” olarak kullanıldı.

Halka rağmen, halkı es geçmek her zaman geçerli olmuyormuş.

İnsana külahı ters giydirirler!

İyi ki, Vahap Seçer bazılarının oyununa gelmiyor…

Kalın sağlıcakla.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster